Idea biegu

Białystok zasługuje na duże, biegowe wydarzenie związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Biegnę dla Niepodległej będzie miał wyjątkowy charakter. To będzie największy bieg niepodległości w Białymstoku. 11 listopada, dokładnie w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

MIEJSCE

To będzie bieg niepowtarzalny, jakiego w Białymstoku jeszcze nie było. Dlatego też miejsce dobraliśmy odpowiednie do wydarzenia. Start i meta zlokalizowane będą na Al. Józefa Piłsudskiego (jakże mogłoby być inaczej). Trasę poprowadzimy przez ścisłe centrum miasta. Setki biegaczy poruszających się aleją Piłsudskiego – to będzie niezapomniane przeżycie dla uczestników i wspaniały widok dla kibiców, których tego dnia nie zabraknie.

CZAS

Bieg wystartuje 11 listopada 2018 roku. Godzina startu będzie dostosowana do miejskich obchodów Święta Niepodległości. Zawody rozpoczną się o godz. 14:00, tak aby każdy mieszkaniec Białegostoku mógł uczestniczyć zarówno w uroczystych obchodach, jak i wydarzeniu sportowym.

DYSTANS

Biegnę dla Niepodległej to bieg na 10 km. Trasa będzie miała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W ramach biegu odbędzie się również Sztafeta dla Niepodległej. Drużyny 3-osobowe będą miały do pokonania łącznie dystans 10 km (3 km + 3 km + 4 km). Trasa sztafety będzie pokrywała się z biegiem na 10 km.

Zachęcamy do udziału całe rodziny. Przygotowaliśmy klasyfikację kobiecą oraz rodzinną w sztafetach.

ORGANIZATOR

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest Fundacja Białystok Biega, która jest organizatorem m.in. największego biegu wschodniej Polski – PKO Białystok Półmaratonu, sztafety maratońskiej Electrum Ekiden, biegu ulicznego TOP AUTO Białystok Biega czy ekstremalnego biegu z przeszkodami Hero Run. W wydarzeniach Fundacji w 2017 roku wzięło udział ponad 10 tys biegaczy.  


Podziel się artykułem ze znajomymi!