Idea biegu

Ostatnia aktualizacja: 16 września 2022 r.

Święto Niepodległości to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Proponujemy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo. Razem możemy zamanifestować jedność, radość, wolność. 

MIEJSCE

Biegnę dla Niepodległej to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Spotkamy się na starcie w Białymstoku, ale możesz dołączyć do nas wirtualnie, biegnąc dla Niepodległej na całym świecie. Każdy z nas może zamanifestować swój patriotyzm poprzez udział w biegu w Białymstoku lub wydarzeniu wirtualnym. Pokażmy jaka siła tkwi w biegaczach. 

CZAS

Bieg wystartuje 11 listopada w Białymstoku o godz. 14:00 (dystans 1918 m) oraz 14:15 (dystans 10 km).

Możesz do nas dołączyć wirtualnie przez kilka kolejnych dni. Wydarzenie wirtualne trwać będzie od 11 do 21 listopada. W biegu wirtualnym dzień i godzinę startu ustalasz sobie samodzielnie. 

DYSTANS

Biegnę dla Niepodległej to bieg na 10 km oraz na symbolicznym dystansie 1918 m (bieg wirtualny tylko na dystansie 10 km).

ORGANIZATOR

Za wydarzenie odpowiedzialna jest Fundacja Białystok Biega, która jest organizatorem m.in. PKO Białystok Półmaratonu, Biegu Pamięci Sybiru, sztafety maratońskiej Plum Ekiden, biegu ulicznego Białystok Biega czy Bison Ultra-Trail®. 

 


Podziel się artykułem ze znajomymi!