Idea biegu

Święto Niepodległości to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Proponujemy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo. Razem, choć każdy indywidualnie, możemy zamanifestować jedność, radość, wolność. 

MIEJSCE

Biegnę dla Niepodległej to wydarzenie w tym roku o wyjątkowym charakterze. Nie możemy spotkać się tłumnie na starcie, ale każdy z nas może zamanifestować swój patriotyzm poprzez udział w biegu wirtualnym. Pokażmy jaka siła tkwi w biegaczach. 

CZAS

Bieg wystartuje 11 listopada 2020 roku, jednak możesz do nas dołączyć przez kilka kolejnych dni. Wydarzenie trwać będzie od 11 do 15 listopada. Godzinę startu ustalasz sobie samodzielnie. 

DYSTANS

Biegnę dla Niepodległej to bieg na 10 km, więc włącz dowolną aplikację i przebiegnij z nami swoją „dychę”.

ORGANIZATOR

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest Fundacja Białystok Biega, która jest organizatorem m.in. PKO Białystok Półmaratonu, Wirtualnego PKO Białystok Półmaratonu, sztafety maratońskiej Electrum Ekiden, biegu ulicznego Białystok Biega czy Bison Ultra-Trail®. 

 


Podziel się artykułem ze znajomymi!