Idea biegu

Święto Niepodległości to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Proponujemy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo. Razem możemy zamanifestować jedność, radość, wolność. 

MIEJSCE

Biegnę dla Niepodległej to wydarzenie o wyjątkowym charakterze. Start i meta zlokalizowane będą na Al. Józefa Piłsudskiego (jakże mogłoby być inaczej). Trasę poprowadzimy przez ścisłe centrum miasta. Setki biegaczy poruszających się aleją Piłsudskiego – to będzie niezapomniane przeżycie dla uczestników i wspaniały widok dla kibiców, których tego dnia nie zabraknie.

CZAS

Bieg wystartuje 11 listopada 2019 roku. Godzina startu będzie dostosowana do miejskich obchodów Święta Niepodległości. Zawody rozpoczną się o godz. 14:00, tak aby każdy mieszkaniec Białegostoku mógł uczestniczyć zarówno w uroczystych obchodach, jak i wydarzeniu sportowym.

DYSTANS

Biegnę dla Niepodległej to bieg na 10 km. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W ramach biegu odbędzie się również Sztafeta dla Niepodległej. Drużyny 3-osobowe będą miały do pokonania łącznie dystans 10 km (ok 3 km + 3,5 km + 3,5 km). Trasa sztafety będzie pokrywała się z biegiem na 10 km.

Zachęcamy do udziału całe rodziny. Przygotowaliśmy klasyfikację kobiecą oraz rodzinną w sztafetach.

ORGANIZATOR

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest Fundacja Białystok Biega, która jest organizatorem m.in. PKO Białystok Półmaratonu, sztafety maratońskiej Electrum Ekiden, biegu ulicznego Białystok Biega czy ekstremalnego biegu z przeszkodami Hero Run. 

 


Podziel się artykułem ze znajomymi!