O biegu wirtualnym

Ostatnia aktualizacja: 30 października 2023 r.

 

Razem, choć osobno, połączeni ideą biegu!

11 listopada, w Święto Niepodległości, od lat biegacze w każdym zakątku Polski brali udział biegach na różnych dystansach, tysiące osób stawało na starcie.

Jeżeli nie możesz być z nami w Białymstoku na starcie, to możesz zrobić to na swojej ulubionej trasie. Będziemy połączeni ideą biegu. 

11 listopada będzie na biegowo, chociażby wirtualnie, choć wszyscy wiemy, że wirtualny ten bieg jest tylko z nazwy, ponieważ wysiłek na pokonanie dystansu 10 km jest jak najbardziej realny.

Nie tylko wysiłek będzie realny. Przygotujemy prawdziwe medale, takie same jak w biegu stacjonarnym. Wygenerujemy Wam numery startowe, które wraz z pakietem prześlemy po całym wydarzeniu do domu, a do tego dołożymy wielofunkcyjną chustę.

Co będzie inne? To, że sami decydujecie gdzie i kiedy biegniecie (oby w przedziale czasowym między 11-20 listopada 2023). To Ty decydujesz czy biegniesz rano, w południe czy wieczorem. Tempo biegu również zależy tylko od Ciebie! Nie musisz pilnować limitów, bo ich nie ma. Dystans 10 km możesz przebiec najszybciej jak umiesz, a możesz się dobrze bawić w czasie marszobiegu. 

Czujecie się jak na prawdziwym biegu? To dobrze. Tak jak powinno być. 

 

Po zarejestrowaniu się do biegu, możesz pobrać swój numer startowy. Śmiało, możesz pochwalić się nim w mediach społecznościowych. 

Jak przygotować się do biegu?

 1. Wyznacz sobie trasę, po której chcesz przebiec swoje 10 km. Może to być jedna pętla lub kilka mniejszych, Twój wybór! Sugerujemy, aby wybrać taką trasę, na której nie ma przejść dla pieszych ze światłami, ponieważ obowiązuje cię przestrzeganie zasad ruchu drogowego. 
 2. Sprawdź czy masz naładowany zegarek/telefon, z pewnością nie chcesz, aby urządzenie wyłączyło się na kilkaset metrów przed “metą” 🙂
 3. Nie ubieraj się za ciepło. Pamiętaj, że będziesz w ruchu, więc do aktualnej temperatury dodaj ok 10 stopni. Taką temperaturę będziesz odczuwać w czasie biegu. Jeżeli będzie zimno, załóż lekkie rękawiczki, czapkę lub opaskę na głowę. 
 4. Załóż coś białego lub czerwonego, a najlepiej biało-czerwonego, wszak biegniesz dla Niepodległej.
 5. Zrób sobie krótką rozgrzewkę przed biegiem.
 6. Odlicz sobie w myślach lub na głos, też będzie fajnie… 3, 2, 1 START
 7. Staraj się kontrolować swój oddech w czasie biegu. Pamiętaj, Twoje bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze!
 8. Weź ze sobą coś do picia.
 9. Przebiegnij dystans 10 km między 11, a 20 listopada.
 10. Po biegu uzupełnij płyny. Odpocznij.
 11. Po biegu prześlij do nas swój wynik. Wyślij go mailem na  zapisy@bialystokbiega.pl podając uzyskany czas, imię i nazwisko oraz zdjęcie lub zrzutu ekranu pokazujący pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem.

Będzie nam miło, jak zrobisz sobie zdjęcie przed biegiem, a może w trakcie i po. Wyślij je do nas na Facebooku, podziel się tą chwilą! Pokaż jak świętujesz na biegowo odzyskanie niepodległości.

 

 


Podziel się artykułem ze znajomymi!