100km na 100-lecie

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2018 r.

To będzie niesamowita, jedyna i niepowtarzalna sztafeta! Razem przebiegniemy 100 km! 

Niesamowita (i trochę szalona) sztafeta na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlaczego szalona? Po pierwsze, chcemy przebiec 100 km po bieżni stadionu lekkoatletycznego, a po drugie – zrobimy to w sztafecie, gdzie każdy zawodnik przebiegnie… jedynie 400m. Oznacza to, że musimy zrobić 250 zmian! To będzie wyzwanie!

Nasza sztafetowa pałeczka musi, nieprzerwanie, krążyć po bieżni stadionu pokonując 250 rund. Zrobimy to razem, prawda?

Poznaj zasady sztafety 100 km na 100-lecie. 

  1. W wydarzeniu bierze udział jedna sztafeta – to nie jest wyścig.
  2. Sztafeta składa się z indywidualnych zawodników lub drużyn, w których zawodnicy pokonują dystans 400m. Sztafeta łącznie musi przebiec 250 okrążeń stadionu, co daje 100 km.
  3. Celem sztafety jest pokonanie przez jej zawodników dystansu 100 km w czasie ciągłego, nieprzerwanego biegu.
  4. Okrążenie stadionu (400m) może pokonać zawodnik indywidualnie lub razem ze swoją drużyną. Maksymalna wielkość drużyny wynosi 20 osób.
  5. Czas poszczególnych zmian nie będzie rejestrowany, a jedynie czas łączny wszystkich 250 zmian.

Jeżeli chcesz przebiec 400m samodzielnie – bardzo proszę! Jeżeli chcesz pokonać ten dystans z całą rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy – i chcecie przebiec go wspólnie, super! Jedno okrążenie będzie Wasze. Jedna osoba będzie biegła z pałeczką, a pozostali uczestnicy będą jej dumnie towarzyszyli.

Po zakończeniu biegu każdy z uczestników wpisze się do pamiątkowej, wielkiej księgi. Wszak taka uroczystość może być raz na 100 lat! 

Każdy uczestnik Sztafety ponosi koszty opłaty wpisowej, która wynosi 1 zł (100gr)Koszt udziału drużyny w Sztafecie, wynosi 1 zł za każdego zawodnika.

Rejestrując się do sztafety, wybierz orientacyjną godzinę, w której pobiegniesz. Pamiętaj, że trudno jest dokładnie przewidzieć w jakim czasie Twoja zmiana będzie startowała, dlatego bądź na stadionie wcześniej, przynajmniej na godzinę przed planowanym startem.

Organizatorami sztafety 100 km na 100-lecie jest Polskie Radio Białystok, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundacja Białystok Biega. 

 

ZRÓB TO Z NAMI. ZAREJESTRUJ SIĘ DO SZTAFETY

 

Regulamin – 100 km na 100-lecie.

 

Organizatorzy Sztafety:

                    

Partner Strategiczny:

 

Patroni Medialni:

                       

 

 


Podziel się artykułem ze znajomymi!