Dobroczynność

Ostatnia aktualizacja: 17 października 2022 r.

Rejestrując się do Biegnę dla Niepodległej, możecie wspomóc dowolną kwotą małego Wiktorka. Wiktor bardzo potrzebuje Waszych otwartych serc. Oto jego historia.

Wiktorek to 4 miesięczny chłopczyk u którego w badaniach przesiewowych noworodków stwierdzono chorobę SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Niszczy ona sprawność fizyczną i odbiera możliwość samodzielnego funkcjonowania oraz prawidłowego rozwoju.
O chorobie rodzice dowiedzieli się zaledwie kilka dni po narodzinach syna i nic nie wskazywało, że jego przyszłość będzie obarczona takim wyrokiem.
Nadzieją jest znany z mediów i innych zbiórek „najdroższy lek świata”. Jest to przepustka do życia bez choroby. Podane lekarstwo pomoże zahamować rozwój choroby. Koszt tej terapii jest ogromny. Potrzebna jest kwota 10 milionów złotych. Czas gra ogromną rolę, ponieważ choroba postępuje i pozostawia nieodwracalne zmiany.
Pomóżmy Wiktorowi razem! Dołącz do zbiórki.

Jak możesz pomóc? To proste! W czasie rejestracji do biegu zaznacz odpowiednią opcję i wybierz wartość wsparcia – wartość cegiełki.
Możesz też dokonać przelewu na konto Fundacji Białystok Biega koniecznie z dopiskiem „Dla Wiktorka”. Nr konta Fundacji: 15 1140 2017 0000 4702 1304 3240 w mBank


Podziel się artykułem ze znajomymi!