Wolontariat

Biegnę dla Niepodległej odbędzie się 11 listopada 2019 r. Ulicami naszego miasta biegacze wystartują w biegu na 10 km oraz w sztafecie. Gościć nas będą zawodnicy z różnych rejonów Polski jak również biegacze z zagranicy.

Takie wydarzenie nie jest możliwe bez wsparcia wolontariuszy. W imprezach sportowych Fundacji Białystok Biega bierze udział ponad 700 wolontariuszy w różnym wieki. Z przyjemnością w naszym gronie przywitamy również Ciebie!

Jeżeli jesteś gotowa/gotowy wesprzeć wspaniałe biegowe wydarzenie, jeżeli kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę dużych imprez sportowych, chcesz poznać nowych ludzi lub po prostu chcesz pomagać – zgłoś się do nas.

Udział w tym wydarzeniu to szansa na zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń. To szansa na udział w przygotowaniach i aktywnym uczestnictwie w ciekawej imprezie sportowej.

Doświadczenie to może być bezcenne dla wielu ochotników, którzy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Zostań Wolontariuszem!

Poszukujemy chętnych osób w wieku od 12 lat do… w zasadzie górnej granicy nie ma. Zadania, które czekają na wolontariuszy są bardzo różne. Postaramy się wspólnie z Tobą dopasować zadania do Twojego wieku i predyspozycji.

Potrzebujemy wolontariuszy do takich obszarów/zadań:

  • Biuro zawodów – czynne 10-11 listopada. To właśnie w biurze zawodów wszyscy biegacze odbierają swoje pakiety startowe i rejestrują się do zawodów (wiek wolontariuszy: od 15 lat)
  • Strefa Start/meta – wolontariusze przygotowują strefę mety, a po biegu wręczają zawodnikom medale, napoje, poczęstunek (wiek od 13 lat). Do zadań wolontariuszy należy również posprzątanie strefy po zakończeniu wydarzenia.
  • Punkt żywieniowy na trasie – niezmiernie ważny element każdego biegu długodystansowego. Wolontariusze odpowiadają za przygotowanie punktu w taki sposób, aby sprawnie podawać kubeczki z napojami spragnionym biegaczom (wiek od 12 lat). 
  • Grupa do zadań specjalnych – do tego typu zadań poszukujemy wolontariuszy, którzy nie boją się wyzwań (wiek od 15 lat)
  • Obsługa trasy biegu – bardzo ważna funkcja. Z jednej strony wolontariusze dbają o bezpieczeństwo biegaczy, informują pieszych i kierowców o trwających zawodach. Z drugiej strony mogą służyć biegaczom wskazaniem kierunku biegu. Pilnują również, żeby żaden z biegaczy nie skrócił przypadkowo trasy biegu. Wolontariuszy na trasie jest bardzo wielu, to kilkadziesiąt osób gotowych do pomocy. Jesteście niemal co kilkaset metrów, więc doskonale możecie obserwować co dzieje się na trasie i w razie potrzeby, możecie również szybko powiadomić ratowników medycznych, jeżeli biegacz potrzebuje pomocy. Do obsługi trasy biegu poszukujemy osób powyżej 16 roku życia.

Po zakończonej współpracy wolontariusze Fundacji Białystok Biega otrzymają zaświadczenia i opinie o współpracy. Dokument taki jest ceniony i coraz częściej stanowi uzupełnienie CV.

 

Uwaga! Miejsc na Wolontariat na 11 listopada już niestety nie mamy. Dziękujemy za zainteresowanie i zachęcamy do udziału (i wcześniejszego zgłaszania się) w innych wydarzeniach Fundacji Białystok Biega.

Zgłoś się do nas! Wypełnij formularz

 

Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią wymagana jest zgoda_rodzica lub opiekunów prawnych na Twój udział w wolontariacie.


Podziel się artykułem ze znajomymi!